Načítání

Časté dotazy

Mají boty od Befada srovnatelně velké velikosti s jinými obuvnickými značkami?
Zkušenosti naše i našich zákazníků potvrzují, že obuv od Befada je přibližně o 3 až 5 milimetrů větší ve srovnání s jinými značkami obuvi.

Přeměřil/a jsem dítěti nožičku a podle tabulky velikostí chci zvolit správnou velikost. Mám ještě k naměřené délce chodidla připočítat nadměrek?
NE. Tabulka je sestavena tak, že k naměřené délce chodidla je přiřazena správná velikost již včetně doporučeného nadměrku. Pokud si nejste volbou velikosti jisti, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.

Objednala jsem si u Vás botičky, které jsou dítěti příliš velké/malé. Mohu je vyměnit za menší/větší?
Jakýkoli požadavek na výměnu botiček vyřizujeme s maximální vstřícností a co možno nejrychleji. Podmínky výměny zboží uvádíme v odkazu „Obchodní podmínky“. Pokud tento případ nastane, jedná se ve většině případech o botičky, které jsou dítěti velké a chcete je vyměnit za menší. Zpravidla doporučujeme, aby si zákazník botičky ponechal, neboť do nich dítě velmi brzy doroste a Vám tak odpadne brzká starost se sháněním nových, o úspoře času ani nemluvě. Pokud si tedy botičky ponecháte a objednáte u nás nové, o číslo menší, zašleme Vám je bez nárokování poštovného, tj. pouze za cenu zakoupeného zboží.

Mají botičky od Befada tvarovanou stélku?
Nemají. Stélka je rovná, s podporou nožní klenby, se kterou má chodidlo prostor pro svůj přirozený vývoj. Tvarovaná stélka (vložka), určená ke korekci různých vad nohou, se vkládá až tehdy, pokud ji dítěti doporučí odborný lékař - ortoped.

Jaké botičky považujete za nejlepší pro dítě, které začíná chodit?
Z pohledu prodejce i matky 2 dětí, které mají první botičky již za sebou, doporučuji kotníčkové botičky buď se šněrováním nebo se zapínáním na přezku či suchý zip s plnou nebo polootevřenou špičkou, nejlépe typu SPEEDY s odvětranou podrážkou na doma. Na ven pak kotníčkové tenisky MAXI se šněrováním nebo se dvěma suchými zipy.

Dcera/syn má výrazně vysoký nárt/baculatou nožičku, jaké botičky z Vaší nabídky můžete doporučit?
Do velikosti 26 vybírejte vzory SPEEDY s jedním suchým zipem, pomocí kterého můžete regulovat utažení botky přes nárt. Vhodné jsou též vzory PAPI (dívčí) a SNAKE (chlapecké) se dvěma suchými zipy, pomocí kterých rovněž regulujete utažení jak přes vyšší nárt, tak přes baculatou nožičku. Vhodné jsou též sandálky SUNNY, které jsou oblíbené jak na ven, tak do školky. Pro starší děti jsou vhodné vzory MAX JUNIOR se dvěma suchými zipy a SKATE s jedním suchým zipem. Na ven doporučujeme nízké či kotníčkové tenisky se suchým zipem či tkaničkami, kde též flexibilně regulujete utažení s ohledem na šířku nohy a výšku nártu.

Jsou dívčí balerínky Nelly/Nina vhodné na tanečky?
Na tanečky jsou přímo skvělé! Jsou lehké, měkké a pružné. Nemají však tvrdou špičku, proto se nedají považovat za vhodné botičky na balet. Balerínky doporučuji i jako báječné přezůvky na různé kroužky, a to nejen dívkám, ale i jejich maminkám (některé vzory jsou k dostání až do velikosti 41)!

Jsou botičky Befado vhodné i na ven?
Ano, záleží však na typu. Na ven jsou určeny tenisky a balerínky s označením MAXI a TIM. Zcela nevhodné jsou však všechny typy s odvětranou podrážkou (Speedy, Papi, Snake, Blanca, Skate), u kterých se venku otvory v podrážce zanášejí těžko odstranitelnou špínou a podrážka přestává plnit svou funkci prodyšnosti. U malých dětí pozor na běhání v bačkorkách po zahradě a s tím spojenou návštěvu pískoviště!

Ve Vaší nabídce se mi líbí jeden vzor obuvi, ale nemáte velikost, kterou potřebuji. Mám šanci ji získat?
Určitě ano! S dotazem na dostupnost Vámi vybraného zboží v požadované velikosti nás neváhejte kontaktovat. Náš sklad je bohužel prostorově omezený, proto většinu vzorů objednáváme po 2 kusech každé velikosti, které pak průběžně doplňujeme. Můžeme si tak dovolit nabídnout Vám široký výběr vzorů. Možnost dodání velikosti, jež chybí v naší nabídce, záleží na skladových zásobách dodavatele resp. výrobce, které na základě Vašeho dotazu okamžitě prověříme. Zjistíme-li, že je zboží dostupné, objednáme Vám ho, a do cca. 3 dnů bývá k odeslání z naší adresy. Vyjímkou může být prodejní špička v období měsíce srpna a září, kde komunikační a objednávkový proces může trvat déle než obvykle. V tomto případě děkujeme za Vaše pochopení.

Je možné si objednané zboží osobně vyzvednout?
Ano, osobní odběr je možný na naší provozovně v uvedenou dobu. Jelikož máme veškeré zboží skladem, je možné si ho většinou vyzvednout ještě v tentýž den, kdy jste učinili svou objednávku. Pokud na místě zjistíte, že jste vybrali špatnou velikost nebo nevhodný typ boty, rádi Vám zde pomůžeme zvolit náhradní variantu.

Osobní kontakt s Vámi je pro nás velice důležitý. Sbíráme tak nové poznatky, zkušenosti a postřehy, které Vám prostřednictvím našeho obchodu dále předáváme. Víme, co se Vám a Vašim dětem líbí a hlavně máme jistotu, že od nás odcházíte maximálně spokojeni.

 

Pokud jste zde nenašli odpověď na Váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat mailem na info@backorky.cz, prostřednictvím naší diskuse nebo telefonicky na tel.č.: 739 767 414. Každý Váš dotaz ochotně a rádi zodpovíme. Dotazy, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky našich stránek, budeme spolu s odpověďmi průběžně doplňovat.

Vaše BACKORKY.CZ